TERIERKOWO to amatorska hodowla psów ras CAIRN TERRIER, AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER, STAFFORDSHIRE BULL TERRIER I JACK RUSSEL TERRIER  mieszcząca się w Supraślu, ponad 500-letnim miasteczku północno-wschodniej Polski, malowniczo położonym wśród lasów Puszczy Knyszyńskiej, oddalonym od stolicy województwa Białegostoku o kilkanaście kilometrów.
 
Psy oczywiście w domu były zawsze – podwórkowce, przybłędy, adopcje ze schronisk. Były mniejsze, większe; bardziej wiczurowate i bardziej jamnikowate; suczki i „chłopcy”, typowe wsiowe kundle i dostojny owczarek policyjny Margos. Był Puszek, Pucek, Mucha, Kazan, Pipa, Mufka, Bubu (jest jeszcze Mobik). Były Różne. Były też koty, kanarki i świnki morskie, a nawet sowa – ale to już odrębna historia. Tęczowy most na tej stronie musiałby być bardzo długi, żeby je wszystkie opisać.... Aż nagle przybył do domu pierwszy pies kupiony z pełną świadomością  - cudaczny terrier szkocki Cygus. To na tym psie po raz pierwszy „ćwiczyłam” trymowanie, strzyżenie, itp... chociaż.... nie miałam o tym pojęcia. A potem to już się „zapsiłam” na amen.

Profesjonalną hodowlą psów zajmuję się od 2001 roku, kiedy to do mojego domu zawitały psy z wiodących polskich hodowli – Gangstaff, Lesoto i Aspekt. Od pracy szkoleniowej Przepióry  (Ch.Pl SALMA Alicante), Fruty (Mł.Ch.Pl. EPD MOONLIGHT CAFE Lesoto) i Ośki (Mł.Ch.Pl., Ch.Pl OSMA Aspekt) rozpoczęła się moja przygoda z kynologią. Moje psy skończyły Championaty Polski i zostały rodzicami, dziadkami i pradziadkami.

Dlaczego te 2 rasy? To bardzo proste - amstaffa kocham za jego tak bardzo "ludzki" charakter a kerna za zaraźliwą radość życia i nie komplikowanie tego, co oczywiste.

Przeciętnie raz w roku odchowuję szczenięta, a każdy szczeniak z Terierkowa jest niepowtarzalny i traktowany indywidualnie. Jego rozwój dokumentuję co 2-3 tygodnie fotorelacjami zamieszczanymi w galerii (jeśli złośliwy chochlik  nie zdąży się wkraść i po raz kolejny wysłać moją stronę w niebyt ;-) Z wielką uwagą selekcjonuję szczenięta tzw. "wystawowe" od tzw. "do kochania" i wszystkim przyszłym właścicielom szczeniąt z Terierkowa służę radą i pomocą.

Choć ja sama nie pałam wielką miłością do spędzania czasu na wystawach, jest mi bardzo miło, gdy mogę się pochwalić osiągnięciami Państwa i moich wychowanków.

Psy z Terierkowa noszą tytuły:

Interchampion, Multi Champion, Młodzieżowy Champion Polski, Młodzieżowy Champion  Litwy, Młodzieżowy Champion Rosji
Młodzieżowy Champion Białorusi, Młodzieżowy Champion Ukrainy, Belarus Junior Winner 2010, Champion Polski
Champion Białorusi, Champion Finlandii, Champion Luxemburga, Champion Holandii
Champion Danii, Champion Niemiec, Champion VDH, BUNDESSIEGERIN 2007, i ciągle przybywają im nowe ;-)Psy z Terierkowa stały się początkiem wielu nowych hodowli, a ich dzieci sięgają po największe tytuły na wystawach światowych (Best Puppy – Dortmund 2003, Junior World Winner – Sztokholm 2006, lokatowe miejsca na wystawach światowych, m.in. w 2011 )

 

ZAPRASZAMY DO TERIERKOWA !